تازه های تکنولوژی

آسیب پذیری آیفون از طریق پورت USB

پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷

آسیب پذیری آیفون از طریق پورت USB

دسته بندی : آی تی تاریخ : پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷


سیستم چک کردن کلمه عبور سیستم عامل آی.او.اس آیفون دارای آسیب پذیری هست که دور زدن آن را با استفاده از پورت یو اس بی ممکن می کند .

نسخه به روزشده سیستم عامل آی او اس موسوم به ۱۱٫۴٫۱ دارای سازوکار نرم افزاری تازه ای هست که جلوی سرقت کلمات عبور را با استفاده از برخی ابزار در دسترس نیروهای امنیتی و اطلاعاتی امریکا و دیگر کشورها می گیرد .

به گفته فارس، این قابلیت که USB Restricted Mode نام دارد، ابزاری هست که دسترسی به آیفون از طریق نرم افزارهای هک ثالث را بعد از قفل شدن نمایشگر گوشی به مدت بیش از یک ساعت می گیرد .

با این حال محققان شرکت امنیتی الکام سافت متوجه وجود مشکلی در این ابزار شده اند که باعث خواهد شد چرخه یک ساعته ابزار یادشده به تناوب تکرار شود و لذا می توان قبل از منقضی شدن مدت زمان یادشده با اتصال یک دستگاه یا ابزار هک به پرت Lightning یو اس بی آیفون برای سرقت اطلاعات مورد نظر اقدام کرد .

این شرکت با انجام آزمایش های مختلف به این نتیجه رسیده که USB Restricted Mode قابل ریست کردن یا بازیابی مکرر هست و لذا نمی تواند جلوی سواستفاده های احتمالی را بگیرد .

هکرها از همین طریق می توانند حتی از کابل آداپتور دوربین گوشی آیفون برای سرقت اطلاعات استفاده کنند. اپل هنوز در این زمینه واکنشی از خود نشان نداده هست .