تازه های تکنولوژی

ضربه به نظام آموزش پرستاری با کمبود جذب فارغ التحصیلان

یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶

ضربه به نظام آموزش پرستاری با کمبود جذب فارغ التحصیلان

دسته بندی : آی تی تاریخ : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶

رفیعی گفت: کمبود فارغ التحصیلان پرستاری یا به نوعی کمبود جذب فارغ التحصیلان در پرستاری به آموزش پرستاری ضربه می زند.

به گفته پرستار نیوز از خبرنگاران جوان؛ رفیعی رئیس عضو هیأت علمی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و دومین کنگره واکاوی آموزش پرستاری، فرصت ها و تهدیدها گفت: کیفیت آموزش پرستاری و ارائه خدمات بالینی توأمان با هم به ارتقاء سطح سلامت در جامعه کمک می کند که بسیاری از این رسالت ها در مقطع کارشناسی پرستاری نیز جایگاه خود را پیدا می کند .
وی در خصوص تاریخچه تشکیل دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: ما اسطوره های پرستاری خوبی در کشور داریم و طی ادغام مدرسه عالی با دانشکده در سال های گذشته مشکلات عدیده ای را تجربه کرده ایم.
رفیعی با بیان اینکه پرستاران طی ۲ سال اخیر با فراز و نشیب های زیادی دست و پنجه نرم کردند اظهار کرد: کمبود فارغ التحصیلان پرستاری یا به نوعی کمبود جذب فارغ التحصیلان پرستاری به آموزش پرستاری ضربه می زند و به همین دلیل باید مراقب آموزش پرستاری در کشور باشیم.
وی گفت: از آنجا که پرستاران در حفظ و ارتقاء سلامت مردم نقش دارند باید آموزش پرستاری زیر ذره بین مسئولان باشد تا پرستاران روحیه کار جمعی را داشته باشند.
رفیعی گفت: دانشکده پرستاری مامایی از سال ۱۳۹۳ با هدف ارتقاء، بحث کنگره واکاوی پرستاری، فرصت ها و تهدیدها را به طور جدی تجزیه و تحلیل کرد ؛ طی سال های گذشته نیز مباحثی را در این عرصه داشته ایم اما هدف، واکاوی حال، گذشته و آینده، تحلیل شواهد ، زمینه سازی و کاربرد در آموزش و ارتقاء مباحث عرصه پرستاری هست.
وی از ارائه مقالات در راستای تبادل نظر با متخصصان حوزه پرستاری کشور و مهارت افزایی و دانش پرستاران در این کنگره خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به نقش فرصت ساز پرستاران در سلامت کشور شاهد حمایت متولیان سلامت از پرستاران کشور باشیم تا با ارتقاء موضوعات آموزشی و بالینی بتوانیم دستاوردهای خوبی در عرصه سلامت کشور به نمایش بگذاریم .