تازه های تکنولوژی

4 سال آینده عصر شکوفایی شرکت های دانش بنیان در ایران

پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷

۴ سال آینده عصر شکوفایی شرکت های دانش بنیان در ایران

دسته بندی : آی تی تاریخ : پنج شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶

4 سال آینده عصر شکوفایی شرکت های دانش بنیان در ایران

دکتر بهزاد سلطانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، با اعلام اینکه امسال ۳۱۱۹ شرکتدانش بنیان در سطح کشور فعالیت می کنند که نسبت به سال ۹۲ رشد ۵۷ برابری داشته اند، تاکید کرد: ۲۰۳۳ میلیارد تومان سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی در سال جاری به شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته هست. 
وی عنوان کرد: ما توانسته ایم با حمایت از شرکت های دانش بنیان ۵۶ هزار شغل در کشور ایجاد کنیم که از این تعداد ۱۶ هزار و ۵۰۰ شغل به صورت مستقیم و ۴۹ هزار و ۵۰۰ شغل به صورت غیر مستقیم هست. 
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار کرد: امسال ۲۰ خدمت برای شرکت های دانش بنیان کشور درنظر گرفته شده هست که در بخش جزئی تر به ۶۰ تا ۷۰ ریز خدمت تبدیل خواهد شد و این تعداد متناسب با نیاز شرکت های دانش بنیان به آن ها داده خواهد شد.
سلطانی اضافه کرد: موج فناورانه در کشور از طریق تامین ۱۶۶۰ میلیارد تومان برای طرح ها و نیازمندی های ۱۵۳۶ شرکت دانش بنیان که توانسته اند بیش از ۲۱۰۰ مصوبه شامل حمایت ها و خدمات متنوع از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کنند، به راه افتاده هست.
وی با بیان اینکه تعداد مصوبات طرح های شرکت های دانش بنیان در سال جاری به ۲۱۱۷ طرح می رسد، افزود: طی چهارسال گذشته جریان بزرگی از شرکت دانش بنیان در کشور راه افتاده هست که بیش از ۶۴۰ طرح از آن ها به پایان رسیده و وارد بازار شده هست و مابقی از طریق پول صندوق در حال اجرا هست و طی دو سال آینده به نتایجی از آن ها نیز دست می یابیم؛ پس می توان گفت حرکتی که قرار بود در اوج فناوری طی چهار سال آینده در کشور رخ دهد، هم اکنون اتفاق افتاده هست.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید براینکه هیچ طرح شرکت دانش بنیانی نبوده …

اخبار پیشنهادی:

4 سال آینده عصر شکوفایی شرکت های دانش بنیان در ایران